Pierwsza rejestracja nowego ciągnika rolniczego, przyczepy, naczepy, zakupionych na terenie RP

Kategoria Opis
Wymagane dokumenty:
  • wniosek (złożony na formularzu dostępnym w każdym Wydziale Komunikacji lub do pobrania poniżej),
  • dowód własności pojazdu (przeważnie faktura VAT wystawiona przez przedsiębiorcę prowadzącego działalność w zakresie obrotu pojazdami, zawierająca m.in.: wyszczególnioną kwotę podatku od towarów i usług, a w przypadku, gdy pojazd pochodzi spoza UE, datę, numer dokumentu odprawy celnej przywozowej oraz nazwę organu, który dokonał odprawy celnej),
  • świadectwo zgodności WE lub świadectwo zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe,
  • potwierdzenie wniesienia opłat,
  • w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą oraz spółek cywilnych: zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, umowa cywilna spółki, dowody osobiste (w tym przypadku pojazd będzie rejestrowany na rzecz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą).
Opłaty oraz forma płatności

121,50 zł

Gotówką w kasie Starostwa lub na konto Starostwa nr 72890500002000000002020001 Bank Spółdzielczy w Prudniku

Inne opłaty oraz forma płatności

Opłata skarbowa: 17 zł - w przypadku złożenia dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury od każdego stosunku pełnomocnictwa, prokury (z wyłączeniem pełnomocnictwa udzielonego małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu lub gdy mocodawcą jest podmiot zwolniony z opłaty skarbowej).

Gotówką w kasie Starostwa czynnej w godzinach Pn 7:30-16:00, Wt-Cz 7:30-15:00, Pt 7:30-13:30 (jeżeli ostatni dzień miesiąca wypada w: Pn 7:30-15:30, Wt-Cz 7:30-14:30 Pt 7:30-13:30) lub na konto Urzędu Miejskiego w Prudniku nr 57 8905 0000 2001 0000 0215 0104 (w przypadku przelewu na konto możliwość załatwienia sprawy tylko po zaksięgowaniu wpłaty).

Dodatkowe informacje:

Druki do pobrania w Wydziale Komunikacji i Transportu lub poniżej

Uwaga:
Po upływie okresu czasowej rejestracji pojazdu i zakończeniu postępowania, właścicielowi wydaje się decyzję o rejestracji pojazdu oraz dowód rejestracyjny, po okazaniu ubezpieczenia OC i zwrocie pozwolenia czasowego.
Wszystkie załączniki do wniosku należy przedłożyć w oryginale.

Pliki do pobrania: PDFWniosek rejestracja.pdf