Licencja na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy

Kategoria Opis
Wymagane dokumenty:
  • Wniosek o udzielenie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy
  • Oświadczenie osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie (wzór przykładowego oświadczenia do pobrania).
  • Oświadczenie członka(ów) organu zarządzającego osoby prawnej, osoby zarządzającej spółką jawną lub komandytową lub osoby prowadzącej działalność gospodarczą, że spełnia wymóg dobrej reputacji (wzór przykładowego oświadczenia do pobrania).
  • Dokumenty potwierdzające posiadanie sytuacji finansowej zapewniającej podjęcie i prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego określonej dostępnymi środkami finansowymi lub majątkiem w wysokości 50 000 euro:
    • roczne sprawozdanie finansowe (potwierdzone przez audytora lub odpowiednio upoważnioną osobę)
  • dokumenty potwierdzające:
    • dysponowanie środkami pieniężnymi w gotówce lub na rachunkach bankowych lub dostępnymi aktywami
    • posiadanie akcji lub udziałów lub innych zbywalnych papierów wartościowych,
    • udzielenie gwarancji lub poręczeń bankowych,
    • własność nieruchomości
  • Kserokopia certyfikatu kompetencji zawodowych:
    • przedsiębiorcy (w przypadku zarządów wieloosobowych przynajmniej jedna z osób zarządzających winna legitymować się certyfikatem), lub
    • osoby zarządzającej transportem drogowym w przedsiębiorstwie.
  • Dowód uiszczenia opłaty za wydanie licencji.
  • Dokument potwierdzający udzielenie pełnomocnictwa, jeżeli w sprawie występuje pełnomocnik.
Opłaty oraz forma płatności:

Za licencję na wykonywanie transportu drogowego w zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy:

Opłata w zł
okres ważności licencji w latach
od 2 do 15
powyżej 15 do 30
powyżej 30 do 50
800
900
1000

Za zmianę licencji pobiera się opłatę w wysokości 10 % opłaty jak za udzielenie licencji.

gotówką w kasie Starostwa czynnej w godzinach Pn 7:30-16:00, Wt-Cz 7:30-15:00, Pt 7:30-13:30 (jeżeli ostatni dzień miesiąca wypada w: Pn 7:30-15:30, Wt-Cz 7:30-14:30, Pt 7:30-13:30) lub na konto Starostwa nr 72890500002000000002020001 Bank Spółdzielczy w Prudniku (dowód wpłaty należy dostarczyć do wydziału)

Inne opłaty oraz forma płatności
Termin składania dokumentów lub miejsce:

na bieżąco

Termin załatwienia sprawy:

W jak najkrótszym terminie, nie dłużej niż trzy miesiące od daty otrzymania dokumentów koniecznych do rozpatrzenia wniosku. W uzasadnionych przypadkach termin ten może być wydłużony o miesiąc.

Dodatkowe informacje: Druki do pobrania w Wydziale Komunikacji i Transportu
Pliki do pobrania: PDFWniosek licencja pośrednictwo.pdf
PDFOświadczenie zarządzającego transportem.pdf
PDFOświadczenie o dobrej reputacji.pdf.pdf