Informacja o sposobie komunikowania się z Starostwem Powiatowym w Prudniku dla osób uprawnionych (niesłyszących, niedosłyszących, głuchoniemych)

Mając na uwadze przepisy Ustawy z dnia 19 sierpnia 2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. Nr 209, poz. 1243) Starostwo Powiatowe w Prudniku informuje, że osoby uprawnione mogą komunikować się z urzędem za pośrednictwem:

Aby skorzystać z pośrednictwa tłumacza, należy powiadomić o tym urząd 3 dni przed dniem, kiedy planuje się załatwić sprawę w urzędzie.

Zgłoszenia dokonać można:

Ponadto pragniemy uprzejmie poinformować, że dwie pracownice Starostwa Powiatowego w Prudniku ukończyły kurs języka migowego pierwszego stopnia KSS-1. Wiedza i umiejętności zdobyte na kursie umożliwiają podstawową komunikację z osobami niesłyszącymi.

Osoby posługujące się językiem migowym w stopniu podstawowym:

Wniosek