Herb, flaga i pieczęcie Powiatu Prudnickiego

Herb powiatu prudnickiego przedstawia w polu trójdzielnym w skos czerwono-srebrno-błękitnym ukoronowanego złotego Orła.

Herb powiatu

Flaga powiatu prudnickiego ma postać płata składającego się z trzech skosów: czerwonego, białego i błękitnego, pośrodku którego umieszczony jest ukoronowany złoty (żółty) Orzeł. Stosunek szerokości do długości płata flagi wynosi 5 : 8. Zgodnie z zasadami współczesnej weksylologii heraldyczne srebro zostało zastąpione przez biel, zaś złoto przez barwę żółtą.

Flaga powiatu

Pieczęć w polu wewnątrz otoku - z samym godłem powiatu, tj. z ukoronowanym złotym Orłem opolskim na trzech skosach, ale bez tarczy. Rolę tarczy herbowej przejmuje w tym momencie owalne pole pieczęci. Legenda w otoku głównej pieczęci brzmi: POWIAT PRUDNICKI. Słowa legendy rozdzielone zostały dwoma dywizorami w postaci równoramiennego krzyża.

Pieczęcie powiatu