Program "Szczęśliwa rodzina- wolna od przemocy"

Od sierpnia bieżącego roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie realizować będzie projekt „Szczęśliwa rodzina- wolna od przemocy”

Celem głównym jest  poprawa jakości i zwiększenie dostępności usług świadczonych na rzecz osób zagrożonych i doznających przemocy  w rodzinie na terenie Powiatu Prudnickiego.

Uczestnicy skorzystać będą mogli z nieodpłatnego poradnictwa w formie konsultacji indywidualnych:

1. Psychologicznego- zarówno dla osób dorosłych jak i dla dzieci
  2. Rodzinnego
  3. Socjalnego
  4. Poradnictwa w zakresie uzależnień

a także z zajęć grup wsparcia dla osób doznających przemocy i Akademii Aktywnego Rodzica- zajęć skierowanych do rodziców oczekujących dziecka i rodziców/ opiekunów dzieci małych.

Równolegle funkcjonować będzie świetlica opiekuńczo- socjoterapeutyczna gdzie rodzice będą mogli zostawić swoja pociechę na czas zajęć pod okiem pedagoga.

Rodziny wymagające dodatkowego wsparcia zostaną objęte asystenturą pod okiem trenera rodziny.

Plakat informacyjny