Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie!

Weź udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu!

Trwają ostatnie przygotowania do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, wydarzenia zainicjowanego przez Komisję Europejską już w 2002 r.

Kampania trwa od 16 do 22 września każdego roku i ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców.

Tegoroczny temat przewodni kampanii – „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności” – został wybrany, aby zwrócić uwagę na trudności, jakie Europa i świat – odczuły w czasie pandemii COVID-19. Stanowi on również refleksję nad możliwościami zmian wynikającymi z tego bezprecedensowego kryzysu zdrowotnego obserwowanego w Europie.

Obecna kampania ma zmotywować wszystkich byłych i przyszłych uczestników do przyłączenia się do 20. edycji ETZT prowadzonej w tym roku pod hasłem „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”. Ludzie są zachęcani do utrzymywania dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, a jednocześnie do odkrywania piękna własnego miasta, regionu lub kraju, a także do tego, by wybierając środek transportu, dbać o środowisko i zdrowie innych.

Na ponad tydzień przed rozpoczęciem kampanii już blisko 150 polskich miast i gmin zarejestrowało swój udział w tym wydarzeniu.

Rejestracja na stronie http://registration.mobilityweek.eu/login.php?lang=pl  trwa do końca września.

Jeśli realizują Państwo chociaż jedno z poniższych działań, zachęcamy do przyłączenia się do obchodów ETZT!

Zapraszamy też do zapoznania się z regulaminem konkursu organizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury „Polskie Nagrody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu”:

https://www.gov.pl/web/infrastruktura/ministerstwo-infrastruktury-oglasza-konkurs-polskie-nagrody-europejskiego-tygodnia-zrownowazonego-transportu2

 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Tydzień Działań – organizacja wydarzeń w tygodniu od 16 do 22 września
z uwzględnieniem tematu przewodniego obowiązującego w danym roku.

 

Działania Trwałe - wdrożenie co najmniej jednego nowego działania trwałego, które przyczyni się do odejścia od samochodu prywatnego na rzecz zorganizowanego środka transportu. Działania realizowane w ciągu ostatnich 12 miesięcy są również kwalifikowane pod warunkiem, że będą promowane w tygodniu od 16 do 22 września.

 

Dzień Bez Samochodu - świętowanie Dnia Bez Samochodu, najlepiej
22 września, m.in. poprzez wydzielenie jednego lub kilku obszarów zarezerwowanych dla pieszych, rowerzystów i transportu publicznego na co najmniej jeden cały dzień. W Polsce samorządy zwykle praktykują wprowadzanie na ten dzień bezpłatnej komunikacji miejskiej oraz organizację wydarzeń towarzyszących.

PDFETZT 2021_Wytyczne tematyczne.pdf
 

Wersja XML