Spotkanie on-line Stowarzyszenia "Odnowa Wsi Biedrzychowice"

W ramach realizacji projektu „Współpraca międzysektorowa na pograniczu – stowarzyszenia
i gminy uczą się wzajemnie” w dniu 2 września 2021 roku w Biedrzychowicach odbyło się spotkanie
on-line Stowarzyszenia "Odnowa Wsi Biedrzychowice" ze strony polskiej oraz Stowarzyszenia Hagnózek ze strony czeskiej. Celem spotkania była prezentacja działalności zespołów folklorystycznych
w Sternberku oraz prezentacja Stowarzyszenia i jego działalności w Polsce. Każda ze stron przygotowała krótki film ze swoich osiągnięć i przedstawiła swoją pracę. Po prezentacjach uczestnicy mieli okazję przekazania informacji oraz wspólnej dyskusji poprzez komunikator zoom, a przede wszystkim nawiązania współpracy na przyszłość.

Projekt jest realizowany przez Powiat Prudnicki w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania Šternbersko oraz Mikroregionem Šternbersko i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 „Przekraczamy granice”.