Reorganizacja placówki opiekuńczo–wychowawczej typu socjalizacyjnego w powiecie prudnickim.

Powiat Prudnicki w ramach projektu „Bliżej rodziny i dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo-wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej – II edycja”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 (RPO WO) realizuje zadanie polegające na utworzeniu 2 placówek opiekuńczo–wychowawczych spełniających wymogi ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, tj. do 14 dzieci. Na ten cel Powiat Prudnicki zakupił obiekt w Mochowie, który dostosował do potrzeb jednostki, przeprowadzono gruntowny remont, zakupiono niezbędne wyposażenie placówki oraz zatrudniono niezbędny personel. Od 1 lipca br. placówka opiekuńczo – wychowawcza „Dom Marzeń” w Mochowie  rozpoczęła funkcjonowanie.

Główne wejście do placówki opiekuńczo–wychowawczej w Mochowie

Siłownia z urządzeniami do ćwiczeń oraz rozrywki

Jadalnia z telewizorem, stołem oraz krzesłami

Kuchnia ze zlewozmywakiem oraz zmywarką