Posiłek w szkole i w domu

Zarząd Powiatu w Prudniku od lat konsekwentnie realizuje plan unowocześniania bazy i poprawy bezpiecznych
i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki dla uczniów w podległych szkołach i placówkach oświatowych.
Na mocy podpisanej w dniu 22 czerwca 2021 r. umowy  z Wojewodą Opolskim, reprezentowanym przez Opolskiego Kuratora Oświaty, realizowane było zadanie publiczne w ramach 3 modułu wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole
i w domu”, które zostało zakończone z dniem 30 listopada br.

Zakres rzeczowy zadania dotyczył doposażenia i poprawy standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej (kuchni
i jadalni) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Prudniku. Wykonano niezbędne prace remontowe oraz zakupiono nowoczesny sprzęt i wyposażenie kuchenne, m.in.: zmywarkę kapturową, stół załadowczy, transporter wałeczkowy, kuchnię gazową, piec konwekcyjno-parowy, lodówkę, zamrażarkę skrzyniową i szufladową, maszynkę do mielenia mięsa, mikser ręczny, obieraczkę do ziemniaków, naleśnikarkę, taboret gazowy, urządzenia do gotowania ryżu, gofrownice, stoły i krzesła stołówkowe, zastawy stołowe oraz dużo drobnego wyposażenia, służącego przygotowaniu zdrowych, smacznych i urozmaiconych posiłków dla uczniów i wychowanków SOSW w Prudniku.

Wartość zadania to 95.934,30 zł, z czego dofinansowanie w ramach rządowego programu wyniosło 76.747,44 zł.
Powiat Prudnicki wniósł wkład własny w kwocie 19.186,86 zł.

Zdjęcie przedstawiające nowo zakupioną naleśnikarkę

Nowy piec oraz kuchenka

Nowe stoły wraz z krzesłami

Nowy sprzęt kuchenny