Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

APEL RADY POWIATU W SPRAWIE SZCZEPIEŃ

POWIAT HERB.png
 

Rada Powiatu w Prudniku, w trosce o zdrowie i życie mieszkańców Ziemi Prudnickiej apeluje do Państwa o rozważenie poddania się szczepieniom przeciw COVID- 19.

Właśnie teraz, gdy liczba zakażeń wirusem COVID- 19 osiąga kolejne rekordy, od naszej postawy zależy czy powstrzymamy rozwój pandemii, które nie tylko paraliżuje życie regionu i kraju, ale prowadzi do masowych zachorowań i w konsekwencji zgonów mieszkańców.

                Dotychczasowe doświadczenie mówi, że szczenienia takie są najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem ochrony przed wieloma groźnymi powikłaniami, występującymi często nawet po łagodnym przebiegu choroby. Nowoczesne szczepionki są dobrze tolerowane a groźne efekty uboczne występują niezwykle rzadko.

                Rada Powiatu w Prudniku jest zaniepokojona faktem, że wielu mieszkańców ulega propagandzie środowisk przeciwnych szczepieniom, ignorujących naukowe fakty, prezentowane opinii publicznej przez epidemiologów i zakaźników, neurologów, alergologów, gastroenterologów, hematologów oraz reumatologów.

                Podejmując decyzję w sprawie szczenień warto zapoznać się z powyższymi wypowiedziami, z których wynika,
iż jedyną naukowo umocowaną metodą kontrolowanego przerwania epidemii SARS-CoV-2 jest zaszczepienie się szczepionką przeciw  COVID-19. Warto przy tym przypomnieć jak wiele ofiar pochłonęły takie choroby jak: gruźlica, ospa czy odra. Epidemie udało się powstrzymać dzięki akcjom masowych szczepień niemowląt i dzieci w wieku szkolnym, realizowanym w naszym kraju w okresie po II wojnie światowej.

                Rada Powiatu w Prudniku wyraża ogromną obawę wobec faktu że mieszkańcy Powiatu Prudnickiego wg. statystyk NFOZ, plasują się na przedostatnim miejscu w Województwie Opolskim w zakresie wyszczepialności przeciw COVID-19,
a odsetek osób zaszczepionych nie osiągnął nawet 50 %.

                Rada apeluje do Mieszkańców Ziemi Prudnickiej, którzy dotychczas nie poddali się szczepieniom, a nie mają ku temu przeciwskazań medycznych o niezwłoczne podjęcie takiej decyzji!

                Rada Powiatu w Prudniku pragnie wyrazić głęboką wdzięczność i szacunek dla wszystkich osób zaangażowanych w zwalczanie pandemii i jej skutków, w tym m.in. lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, funkcjonariuszom służb
i urzędnikom oraz wszystkim z Państwa, którzy realizują swoje codzienne obowiązki, zapewniając funkcjonowanie gospodarki naszego kraju. Rada dziękuje także każdemu mieszkańcowi Powiatu, który już zdecydował się na przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19, lub uczyni to w najbliższej przyszłości.

 

Apel do mieszkańców Powiatu Prudnickiego autorstwa starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego został przyjęty uchwałą przez Radę Powiatu na LII Sesji Rady Powiatu (28.01.br.)

Wersja XML