Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

WAŻNE INFORMACJE

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

ważne informacje ukraina.png

Wszystkie osoby, które przybywają do Polski uciekając przed działaniami wojennymi, powinny się zarejestrować w punktach recepcyjnych na granicy. Przy rejestracji, nawet gdy udają się do rodziny na naszym terenie, ale wiedzą, że będą potrzebowały miejsca do zamieszkania, powinny zgłosić to w punkcie recepcyjnym. Zostanie im przydzielone miejsce pobytu.

Jeżeli nie zostałeś zarejestrowany na granicy, to zgłoś się do Punktu Recepcyjnego w Opolu – Dom Studenta „Sokrates” w Opolu ul. Małopolska 22, tel. +48 477 217 575.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Powiatowym Punkcie Informacyjnym dla Uchodźców z Ukrainy tel. +48 784 973 585.

Chętni do pomocy powinni skupić się na zabezpieczeniu potrzeb przybywających do nas Ukraińców. Wszelkie zbiórki prywatne i działalność organizacji pozarządowych powinny skupić się na rzeczach codziennego użytku, których będą przybywający do nas potrzebować w najbliższych dniach i tygodniach.

Udostępnijcie, prześlijcie znajomym Ukraińcom z naszego terenu, ich rodzinom, bliskim i wszystkim, którzy zamierzają przybyć do Polski.

----------------

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ, ЩО ПРИБУДУТЬ ЧИ ЇДУТЬ В ПРУДНИЦьКИЙ ПОВІТ

Усі особи, які приїжджають до Польщі, рятуючись від бойових дій, повинні зареєструватися в пунктах прийому на кордоні. При реєстрації, навіть якщо вони їдуть до своєї родини в наш район, але знають, що їм знадобиться житло, вони повинні повідомити про це в пунктах реєстрації. Їм буде визначено місце перебування.

Якщо вас не прописали на кордоні, зверніться до повітового староства. Цілодобовий номер телефону +48 784 973 585.

Бажаючі допомагати мають зосередитися на забезпеченні потреб українців, які приходять до нас. Усе, що збирається приватними організаціями, має бути зосереджено на предмети першої необхідності, повсякденні речі, які знадобляться людям, які відвідають нас у найближчі дні та тижні.

Поділіться, надішліть українським друзям з нашого району, їхнім родинам, родичам та всім, хто має намір приїхати до Польщі.

Wersja XML