Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

ODWOŁANIE OSTRZEŻENIA HYDROLOGICZNEGO - GWAŁTOWNE WZROSTY STANÓW WODY

Odwołanie ostrzeżenia hydrologicznego.

Data i godzina wydania: 30.07.2022 - godz. 22:32
Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych we Wrocławiu

Odwołanie ostrzeżenia Nr: 82 z dnia 30.07.2022
Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień: 1

Ważność: od godz.  dnia  do godz.  dnia 
Obszar: Odra od ujścia Nysy Kłodzkiej do ujścia Widawy, Stobrawa, Widawa, Oława od Zborowic do ujścia, Odra od ujścia Widawy do Ścinawy, Odra od Ścinawy do Głogowa, Barycz bez Orli i Polskiego Rowu, Orla, Polski Rów (dolnośląskie, lubuskie, opolskie, wielkopolskie)
Przebieg: W związku z występującymi i prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w zlewniach objętych ostrzeżeniem mogą występować gwałtowne wzrosty stanu wody to strefy stanów wysokich, zwłaszcza na małych ciekach i w obrębie obszarów zurbanizowanych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: %
Uwagi: Informacja wydana w związku z intensywnymi opadami deszczu w tym z towarzyszeniem burz, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich). W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska. Ostrzeżenie może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Wojciech Krasowski

Wersja XML